Dostupné aktivity vo voľnom čase
Apartmány SKALKA sa nachádzajú v malebnom prostredí Nízkych Tatier v obci Mýto pod Ďumbierom. Obec a nádherné okolie ponúkajú nespočetné množstvo voľnočasových aktivít, z ktorých si vyberie určite každý.

Tu sú tipy na výlety od nás:
SKI centrum Mýto
Priamo v obci sa nachádza lyžiarske stredisko SKI centrum Mýto, ktoré má 5 lyžiarskych tratí s dĺžkou 1460 m. Na vrchol kopca Vás dopraví moderná 4 sedačková lanovka. Trate sú určené pre začiatočníkov, ako aj pre náročnejších lyžiarov. Súčasťou je aj lyžiarska škola, požičovňa lyží, reštaurácia, ski servis. Denná úprava tratí a mechanické zasnežovanie je zárukou kvalitnej lyžovačky od decembra do marca. V blízkom okolí sa nachádzajú ďalšie lyžiarske strediská na vysokej úrovni Ski Tále, Chopok – Juh, Čertovica, ktoré tiež poskytujú výborné lyžiarske podmienky počas celej zimnej sezóny.
Zobraziť na mape
Chopok – Juh
Či ste s priateľmi, rodinou, expert alebo začiatočník, stredisko Jasná Nízke Tatry ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Na vrchol Vás dopraví 15 miestna kabínková lanovka Kosodrevina- Chopok, privíta Vás panoramatická reštaurácia Rotunda priamo na Chopku, kilometre zasnežovaných zjazdoviek.
Zobraziť na mape
Cyklistika
V regióne Horehronie sa nachádza 63 značených cyklotrás s dĺžkou 683 km. TOP cyklotrasy: Zelená stuha Pohronia, Vrchárska cyklomagistrála, Novohradská cyklomagistrála, Cyklotrasa Čertovica- Bystrá- Krpáčovo- Tále. Priamo v obci Mýto pod Ďumbierom sa nachádza požičovňa bicyklov a e-bikeov.
Golfové ihrisko
Gray Bear Tále je 18 jamkové majstrovské golfové ihrisko a 9 jamkovou golfovou akadémiou Little Bear. Je situované v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále. Ponáka golf shop, golfový klub, tréningové plochy, ktoré sú k dispozícii počas celej sezóny.
Zobraziť na mape
Drakopark - Chopok
Drakopark je zábavné putovanie lanovkami pre celú rodinu na oboch stranách Chopku po stopách draka Damiána a dračích atrakciách. Malí aj veľkí hravo lúštia dračie rébusy a zábavným spôsobom spoznávajú prírodu Nízkych Tatier.
Zobraziť na mape
Profesionálny letecký simulátor
Zábavné zariadenie na profesionálnej úrovni, kde si môže obyčajný smrteľník na vlastnej koži vyskúšať pocity voľného pohybu v priestore, ktoré sú normálne dostupné pre pilotov nadzvukových lietadiel. Nachádza sa pri Cyklohotely pod Urbanovým vrchom v Čiernom Balogu.
Zobraziť na mape
Tarzánia
Tarzánia je zábavný lezecký park na Táloch a areáli minigolfového ihriska hotela Partizán. V tesnej blízkosti sa nachádza prírodné kúpalisko a golfový areál Grea Bear. Postavená je z 23 prekážok vo výške 5-7 m nad zemou a jej súčasťou je aj trasa pre najmenších lezenia chtivých detičiek, kde si prídu na svoje rodinky s deťmi. K dispozícii sú tri trasy modrá s dĺžkou 180 m, červená s dĺžkou 292 m a detská s dĺžkou 90 m.
Zobraziť na mape
Splav hrona
Vodácke výlety po Hrone s dopravou osôb a prípadným stravovaním sú možné od jari do neskorej jesene. Je to komplexná služba od materiálneho zabezpečenia (lode, pádla, príslušenstvo), cez dopravu lodí a osôb až po bezpečné parkovanie.
Čiernohronská železnička
V Čiernom Balogu, premáva od roku 1909. Od pôvodného účelu prepravy dreva prešla rokmi do súčasnej podoby romantického vláčika s neodmysliteľnou parnou lokomotívou. Historická železnička ponúka vozenie malebnou dolinou priamo do Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline pravidelne v letnej sezóne a v podobe mimoriadnych jázd počas celého roka.
Zobraziť na mape
Lesnícky skanzen Čierny Balog
Prírodné múzeum pripomína hodnotu lesa a význam práce lesníkov. Na náučnom chodníku „Lesného času“ dlhom 3,3 km sa na zastávkach zoznámite s hospodárením v lese, lesnou históriou, technikou, náradím, spoznáte obyvateľov lesa aj umelecké diela, ktoré les vytvoril.
Zobraziť na mape
Jaskyňa mŕtvych netopierov
Jaskyňa mŕtvych netopierov sa nachádza v centrálnej časti Nízkych Tatier v Ďumbierskom krase. Vchod leží v nadmorskej výške 1520m n.m. Svojou dĺžkou 19km a prevýšením 320m sa radí k najväčším jaskyniam na Slovensku. V jaskyni sa nachádza obrovský podzemný priestor - Bystrický dóm, jeho rozloha je väčšia ako futbalové ihrisko. Jaskyňa za svoj názov vďačí množstvu netopierích kostičiek ponachádzaných v jaskyni. Prehliadku jaskyne organizuje Speleo klub Slovakia, základná trasa je dlhá 1 km, je osvetlená a zabezpečená oceľovými lanami a premosteniami. Môžu ju absolvovať deti od 6 rokov. Z Trangošky (smerom na Chatu M.R. Štefánika) trvá výstup k jaskyni asi hodinu.
Zobraziť na mape
Bystrianska jaskyňa
Bystrianska jaskyňa v obci Bystrá je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia. Známa je pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, výskytom sintrovej výplne, ako aj priaznivými klimatickými podmienkami na speleoterapeutickú liečbu. Bystrianska jaskyňa bola roku 1973 vyhlásená za chránený prírodný výtvor. Dosahuje dĺžku vyše 1 km, z čoho roku 1968 sprístupnili 475 m. Predstavuje typ riečnej jaskyne vytvorenej v stredotriasových tmavosivých vápencoch podzemným tokom Bystrianky.
Zobraziť na mape